Aktualności

Kuchnia to ważne miejsce w każdym domu. Aranżacja wnętrza powinna polegać nie tylko na aspektach wizualnych, ale przede wszystkim spełniać funkcjonalne zadania. Blat jest jednym z kluczowych elementów kuchni. Powinien on zarówno wkomponowywać się w wystrój pomieszczenia, jak i ułatwiać funkcjonowanie domownikom. Dobry blat kuchenny to taki, którego charakteryzuje trwałość i wytrzymałość. Blat kuchenny ma realny wpływ na odbiór pomieszczenia, dlatego warto postawić na taki, który będzie stanowił spójną całość z meblami i dekoracjami. Jaki blat do kuchni wybrać? Chętnie podpowiemy, na co zwrócić uwagę.

Blat to nieodłączny element każdej kuchni. Blat kuchenny służy przede wszystkim do przygotowania posiłków, ale nie tylko. Na blacie lądują wszystkie potrzebne akcesoria - czajnik, ekspres do kawy czy mikrofala. Umiejętnie dobrany blat może stać się efektownym elementem aranżacji wnętrza. Decydując się na wymianę blatu, kluczową kwestią będzie funkcjonalność oraz estetyczny wygląd. Jaki rodzaj blatu wybrać? Blat kuchenny drewniany czy laminowany?

Stojąc przed wyborem mebli kuchennych, jednym z ważniejszych ich wyznaczników jest liczba szafek, a także modny wygląd, który będzie spójny z ogólnym designem kuchni. Na początkowym etapie zakupu mebli kuchennych niewiele osób zastanawia się nad tym, jaką wysokość powinny mieć szafki i blat kuchenny. Chyba, że dużo czasu każdego dnia spędzamy w kuchni na przygotowywaniu posiłków lub przez swój ponadprzeciętny wzrost wiemy z doświadczenia, że każdą szafkę przed zakupem najlepiej sprawdzić. Wbrew pozorom wysokość zarówno blatu, jak i szafek ma duży wpływ na ich użytkowanie i wygodę. Dlatego powinna być jednym z elementów, które sprawdzamy przed zakupem gotowych mebli. W przypadku zamawiania mebli na wymiar warto ustalić wcześniej tę kwestię ze stolarzem. Dlaczego jest to tak ważne i w jaki sposób powinna być dobrana wysokość szafek kuchennych i blatu? O tym wszystkim piszemy w artykule, zapraszamy do lektury.

W obecnych czasach bardzo częstą praktyką jest maksymalne wykorzystanie powierzchni mieszkalnej, niezależnie od tego, jaki metraż ma dom. W związku z tym niezwykle pożądanym działaniem jest poszukiwanie rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić miejsce, niezależnie od pomieszczenia. Jedną z opcji jest rozważenie zamontowania drzwi z systemem przesuwnym. To rozwiązanie nie tylko praktyczne, pozwalające na przemyślane zagospodarowanie dostępnej przestrzeni, ale i efektownie wyglądające. Jest to coraz częstszy wybór, również dzięki dostępnej szerokiej palecie materiałów, wzorów, a także kolorystyki. Dzięki temu idealnie można dopasować je do designu wnętrza. Chcesz wiedzieć, gdzie najlepiej sprawdzą się systemu drzwi przesuwnych? Zapraszamy do lektury!

Design i funkcjonalność wnętrza kuchni zależą w dużej mierze od zastosowanych w niej dodatków. Ogromne znaczenie mają tu uchwyty meblowe. Do wyboru mamy naprawdę wiele rozwiązań o różnych wymiarach i kształtach. To właśnie one mogą zupełnie odmienić wnętrze i sprawić, że zyska zupełnie inny charakter. Jak dobrać uchwyty meblowe? O tym będzie nasz artykuł.

Każda osoba, urządzając swoją kuchnię, chce, aby była wygodna w codziennym użytkowaniu. Podnośniki do mebli, choć nie ważniejsze od samego umeblowania są bardzo ważnym akcesorium, które może ułatwiać codzienne funkcjonowanie w kuchni, szczególnie jeśli decydujemy się na zakup szafek potocznie nazywanych klapami. O ile każdy wie, że warto montować w nich podnośniki, nie każdy wie, jakie wybrać. Istnieje kilka rodzajów podnośników do mebli. Podpowiadamy, jakie wybrać i na co zwrócić uwagę.

 

Przednia część mebli kuchennych jest jednocześnie najbardziej widoczna i najbardziej wystawiona na działanie szkodliwych czynników, takich jak wysokie temperatury, zabrudzenia czy wilgoć. Rodzajów frontów kuchennych jest do wyboru sporo, i różnią się one od siebie rozmaitymi właściwościami. Kiedy zastanawiamy się jakie fronty kuchenne wybrać, rozważmy na których cechach najbardziej nam zależy. Poniżej zebraliśmy informacje na temat różnych rodzajów frontów kuchennych.

Meble lakierowane są eleganckie, szykowne i doskonale pasują do kuchni urządzonych w stylu nowoczesnym. Takie wykończenie frontów optycznie zwiększa przestrzeń i rozjaśnia całe wnętrze odbijając światło. Jednak powierzchnie pokryte lakierem mogą dość łatwo ulec zarysowaniu. Brak odpowiedniej pielęgnacji i nieostrożne użytkowanie może doprowadzić do trwałego uszkodzenia frontu lakierowanego. W poniższym tekście tłumaczymy jak czyścić fronty lakierowane tak, by ich nie zarysować oraz podpowiadamy sposoby zabezpieczenia mebli lakierowanych tak, by były piękne przez długie lata.