Aktualności

Jeśli planujesz odświeżyć swoją kuchnię, łazienkę czy pokój, z pewnością zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego blatu meblowego. Blaty są nie tylko funkcjonalnym elementem, ale również stanowią ważny element estetyczny, dlatego warto poświęcić im szczególną uwagę. Jednym z kluczowych aspektów, o których musisz się dowiedzieć, jest odpowiednia odległość między blatem a szafkami wiszącymi. Przyjrzymy się tej kwestii oraz omówimy różne modele blatów, ich materiały i dostępne opcje w naszym sklepie internetowym.

Odpowiednia odległość

Odległość od blatu do szafek wiszących to ważny aspekt projektowania kuchni czy łazienki. Jest to nie tylko kwestia estetyki, ale również praktyczności i wygody użytkowania. Zbyt mała odległość od blatu do górnych szafek może sprawić, że przestrzeń będzie wydawać się zagracona, a zbyt duża może sprawić, że korzystanie z szafek stanie się niewygodne.

Odległość blatu do szafek wiszących nie może być przypadkowa. Zazwyczaj zaleca się zachowanie odległości wynoszącej od 45 cm do 60 cm od blatu do szafek wiszących. To szeroki zakres, ale wiele zależy od Twoich osobistych preferencji oraz przestrzeni, jaką dysponujesz. Jeśli lubisz przestronność i masz np. dużą kuchnię, możesz wybrać większą odległość. Natomiast w mniejszych pomieszczeniach warto się ograniczyć do mniejszej odległości, aby wykorzystać przestrzeń w sposób efektywny.

Wybierz idealną wysokość

Wysokość od blatu do szafek wiszących jest również istotnym czynnikiem. Standardowo, szafki wiszące umieszcza się na wysokości 140 cm - 150 cm nad blatem. To pozwala na wygodne korzystanie z nich bez nadmiernego wyciągania się lub schylania, jednak warto dostosować tę wysokość do własnych potrzeb i wzrostu domowników.

Modele blatów meblowych

Kiedy już wiesz, jaką odległość od blatu do szafek wiszących chcesz zachować, możesz przystąpić do wyboru odpowiedniego blatu. Na rynku dostępne są różne modele blatów meblowych. W naszym sklepie znajdziesz m.in. takie modele, jak:

  • Volcano,
  • Dąb olejowy,
  • Dąb Artisan,
  • Dąb Lancelot,
  • Dąb Grand Naturalny.

Blaty meblowe, które oferujemy, są wykonane z doskonałej jakości materiałów. Szlachetne drewno, granit czy laminat — płyta wiórowa pokryta powłoką HPL, to idealne opcje do wyboru. Blaty z drewna trafią w gust wymagających klientów. Sprawdzą się w pomieszczeniach w stylu skandynawskim. Blaty z kamienia naturalnego, np. z granitu, są najbardziej odporne na uszkodzenia i świetnie dopełnią wnętrza w stylu francuskim czy glamour. Blaty laminowane cechują się wysoką odpornością na zarysowania i temperaturę do ok. 180°C. Są dostępne w różnych wzorach i kolorach, przez co mogą przypominać inny materiał oraz mieć różne wykończenia. Daje to szereg możliwości aranżacyjnych w wielu pomieszczeniach.

Nasze blaty są nie tylko estetyczne, ale także trwałe — zabezpieczone m.in. specjalnie zaimpregnowaną żywicą syntetyczną. Dzięki temu są odporne na wilgoć i uszkodzenia, przez co posłużą na długie lata.

Blaty meblowe na wymiar

Ostatnią rzeczą, którą warto podkreślić, jest fakt, że blaty meblowe w naszym sklepie są dostępne na wymiar! Docinamy blaty według wymagań klienta, co pozwala dostosować je do konkretnych potrzeb. Wybór odpowiedniego blatu meblowego to kluczowy element projektowania kuchni, łazienki czy innego pomieszczenia. Wybierz blat, który odpowiada Twoim potrzebom i stylowi pomieszczenia. Postaw na blat w ulubionym kolorze i wzorze. Zastanów się, z jakiego ma być materiału, aby spełniał wszystkie wymagania w danym wnętrzu. Wzbogać swój dom w doskonałej jakości blaty meblowe, a będziesz cieszyć się nie tylko pięknym, ale także funkcjonalnym otoczeniem.